Değişmeyen Google Ana Sayfayı Değiştirme

Çeşitli sebeplerden ötürü (zararlı yazılımlar vs.) tarayıcınızda google arama motorunun ana sayfası yerine başka bir arama motorununun ana sayfasını görebiliriz, bunu kaldırmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

Önemli Not: 4. ve 5. maddeleri uygularken Regedit (Kayıt Defteri) hakkında az da olsa tecrübe sahibi değilseniz bu maddeleri uygulamayı tavsiye etmiyoruz.

1- Tarayıcı simgesini sağa tıkla Hedef in karşısındaki adresin sonunda …….chrome.exe” diye bir adres var.. Tırnak işaretinden sonrakileri sil.
2- Tarayıcının ayarlarından ana sayfa ve başlangıç adreslerini değiştir.
3- Tarayıcının ayarlarında eklentileri bul ve bilmediklerinin hepsini kaldır.
4- Başlata regedit yaz ve şu içeriği sırayla takip et HKEY_CURRENT_USER / Software / Microsoft / Internet Explorer / Main anahtarında bulunan adresi sil istediğini ekle.
5- Aynı yerde (başlat – regedit) Ctrl+F yap, ya da düzen menüsünde bul a tıkla bulaşan adresin ismini yaz ara, bulduğun yerde tek başına kendi klasöründe ise sil.. Eğer 4. maddeki gibi bir anahtar dizesinde bulursan yine sil ve 4. madde deki çözümü uygula.. (adresi değiştir)


Kategori: Bilgisayar, Windows | Yayınlanma Tarihi: 17 Mayıs 2020 - 16:52:27 | Güncellenme Tarihi: 21 Mart 2022 - 12:04:06 Yazar: woweso_admin | Yorum sayısı: 5 | Okunma Sayısı: 1078Etiketler: , , , , ,Yorumlar


“Değişmeyen Google Ana Sayfayı Değiştirme” için 5 Yorum

 1. Bir Garip Yolcu dedi ki:

  Harika bir paylaşım, kaç gündür uğraşıyordum. Neredeyse PC ye format atacaktım. Bu yöntemleri uyguladım ve kurtuldum.

 2. Defne Buket Ayyıldız dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler, yanlışlıkla bir reklama tıklamıştım. Google ana sayfam değişmişti. Sinir bozucuydu. Bayağı aradım, sonunda bu çözüm işimi gördü. Harikasınız…

 3. Ziya dedi ki:

  Paylaşım için teşekkürler. Çok işime yaradı..

 4. woweso_admin dedi ki:

  Rica ederiz. İşinizi gördüyse ne mutlu bize..

 5. Gamzeli Student dedi ki:

  Çok faydalı oldu. Sinir bozucu birşeydi. Pc ye format atmaktan başka bir çözüm bulamıyordum. Özellikle 1. 4. ve 5. maddeler kesinlikle etkili oldu. İstemediğim arama motorundan eser kalmadı. Şimdi çok rahatım. Tekrardan teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınız *

Not: Yorumlarınız en az 30 karakter olmalıdır. Kalan karakter 30