Windows 7 Görev Çubuğundaki Simgeler Kayboldu

Merhabalar, bu yazımızda; windows 7 sağ alttaki simgeler görünmüyor, windows 7 görev çubuğundaki simgeler kayboldu, windows’da görev çubuğundaki simgeler kayboldu, kaybolan windows simgelerini geri getirme, windows 7 sağ alttaki kaybolan simgeleri geri getirme gibi soruların çözümünü paylaştık.

Evet bilindiği windows’da sağ altta tarih ve saatin hemen yanı başında bazı simgeler mevcuttur. Güç, WiFi, Hoparlör ve bunun gibi bazı programlara ait simgeler; gerek sistemsel takılmalar, gerekse zararlı yazılımlar neticesinde kaybolurlar. Görünmeyen simgeler can sıkıcı olurlar. Çünkü çok işe yarayan pratik kullanıma sahip simgeler, işimizi kolaylaştırıyor. Kaybolan bu simgeleri eski haline getirebilmek için aşağıdaki çözümü uygulayabilirsiniz.

Windows 7’de test edilen bu çözüm Windows 10’da test edilmemiştir ama çok büyük ihtimal Windows 10 için de çözüm olacaktır. Denemeniz de bir sakınca olmaz. Aşağıda verilen cmd kodu Windows için masaüstünü yeniden başlatır.

Gelelim çözüme;

Öncelikle sol attaki Başlat’a, sonra arama çubuğuna cmd yazıp Enter’a basıyoruz.

Karşımıza çıkan cmd penceresinde aşağıdaki resimde gösterildiği gibi “taskkill /F /IM explorer.exe & start explorer” komutunu yazıp Enter’a basıyoruz.

Sonra mı? Hepsi bu kadar 🙂 Haydi geçmiş olsun.


Kategori: Windows | Yayınlanma Tarihi: 31 Ekim 2022 - 00:39:09 | Güncellenme Tarihi: 6 Kasım 2022 - 20:29:12 Yazar: woweso_admin | Yorum sayısı: Yorum yok | Okunma Sayısı: 42Etiketler: , , , ,Yorumlar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mesajınız *

Not: Yorumlarınız en az 30 karakter olmalıdır. Kalan karakter 30